mała kuchnia z pazurem 

Projektanci revve otrzymali zadanie, by stworzyć kompozycje wnętrza małej kuchni tak, aby finalnie mieszkanie wyróżniało się na tle otaczających realizacji. Właściciel planował docelowo sprzedać z zyskiem lub korzystnie wynająć nieruchomość położoną w centrum najcieplejszego miasta w Polsce. Inwestorowi zależało, by realizacja charakteryzowała się nie tylko efektownym wyglądem ale również trwałością przyjętych rozwiązań, sferą funkcjonalną wpływająca na komfort i relatywnie korzystną ceną zakupu mebli kuchennych.

design

loftowy charakter

Zespół projektowy, wykorzystując efekt synergii, wypracował ponadczasową realizację. Starannie zaaranżowana kompozycja nowoczesnych brył w neutralnej bieli, została wzbogacona loftowymi akcentami naturalnie nieregularnego drewna i stali, wnosząc ponadczasowy charakter do wnętrza. Sztuka-wnętrze z duszą

sztuka

wnętrze z duszą

Projektanci wykorzystali widok z balkonu mieszkania na stojącą nieopodal metalową konstrukcję, tworząc harmonię wnętrza z otoczeniem.

klimat

detal buduje nastrój

Zastosowano spójną ze starą konstrukcją zza okna, innowacyjną formę przygotowania powierzchni stołu jadalnego. Charakteryzującą się nie tylko oryginalnym wyglądem, ale przede wszystkim poruszającą zmysł dotyku. Taki stół w jadalni pomaga wprowadzić siedzących podczas uroczystej kolacji przy świecach w specjalny nastrój.

komfort

funkcjonalność zaskakuje

Zadbano o komfort w szeregu aspektach, chociażby przez zastosowanie możliwości otwarcia kolanem sortownika, czy też zmywarki na wysokości. Pozwala to oszczędzić kręgosłup, ale też w praktyce eliminuje nawyk składania naczyń na blacie. Jest to przecież kluczowe, gdy kuchnia jest częścią pokoju dziennego.

strefy

łatwiejsza praca w kuchni

Komfortowe warunki pracy w kuchni zapewnia zmyślna koncepcja usytuowania wszystkich stref. Wygodne miejsce do przyrządzania posiłków twarzą do pomieszczenia. Łatwa do utrzymania w czystości strefa mokra, czy komfortowy blat stanowiący przedłużenie półwyspu kuchni, eliminuje potrzebę dodatkowego stołu w niewielkim pokoju dziennym.

ponadczasowy design - wartość dodana 

Jest to ciekawy przykład, gdzie znaczenie dla inwestora miał ponadczasowy pomysł na wnętrze. Zakładał, by raz wydane pieniądze, przeznaczone na sufity, instalacje, drzwi, listwy oraz wykończenie ścian i podłóg stanowiły wartość dodaną dla potencjalnych przyszłych właścicieli. Zależało mu, by mogli ponieść one wyższe koszty zakupu mieszkania, zapewniającego atrakcyjny i ponadczasowy design, nie wymagającego angażowania z ich strony dodatkowych środków na przebudowę.

innowacja

wyjątkowy charakter wnętrza

Specjalnie dla inwestora wypracowano charakterystyczny, indywidualnie stworzony mebel widoczny od strony pokoju dziennego. Różni się on swoją formą od powszechnych na rynku rozwiązań. Niesie on przesłanie, że właściciel jest wyjątkowy.

inwestor oszczędza z revve 

To w Mediolanie światową premierę miała RS6. Stworzona została przez zespół pod kierownictwem Piotra Wnuk przy współpracy z Krystyną Łuczak-Surówką, historykiem i krytykiem designu. Projekt był o tyle nietypowy, gdyż kuchnia była kreowana pod faktyczne potrzeby Pani Krystyny. Innymi słowy projekt miał na celu pokazać we Włoszech studyjną realizację kuchni pod potrzeby konkretnego klienta, którego pasją jest DESIGN.